Lvi v plzeňské ZOO se mají nač těšit! Dostanou dárek za osm milionů korun

PLZEŇ – Lvi berberští, které chová plzeňská zoologická zahrada, dostanou skvělý dárek. Město jim na něj věnuje osm milionů korun.

Tyto překrásné kočkovité šelmy tak získají nový moderní výběh. Peníze půjdou též na úpravy venkovního zázemí lvů. Sumu už schválili na svém únorovém jednání zastupitelé města Plzně v rámci takzvaného Rozpočtového opatření pro rok 2020 a 202. „Jsem rád, že můžeme takovýto dárek nadělit právě lvům. Jsou jedním z největších lákadel naší zoologické zahrady. Ta je chová od roku 2002, přičemž už pátým rokem se daří lvi v naší zoo odchovávat. Tento projekt mě těší o to více, že v uplynulém týdnu bylo půl roku nejmladším lvím odchovancům zoo, lvíčatům Fazanovi a Faridě, jejichž kmotry jsem se stal,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký, který má zoo ve své gesci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lvi berberští jsou v Plzni chováni od roku 2002, kdy vznikl stávající výběh. Do té doby v zoo žili pouze lvi pustinní neurčeného poddruhu v klecích a od roku 1974 nedošlo k odchovu. Lvi berberští se v Plzni množí od roku 2016. Dosud bylo odchováno osm mláďat. Nejmladším, Fazanovi a Faridě bylo 4. 2. 2021 půl roku a žijí nyní spolu s rodiči Matesem a Tamikou. „Odchovaní lvi jsou například ve Francii ve třech různých zoo, v rakouském Herbersteinu, kde se již prvorozená Amira rozmnožuje a také v Zoo Chleby,“ doplnil mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

zooplzen.cz