Muž chtěl ukončit svůj život na hladině zamrzlého Vajgaru. Zasahovala policie

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHŮV HRADEC – Jindřichohradečtí policisté mají za sebou dost náročné pondělní odpoledne. Zachraňovali totiž muže na rybníku Vajgar, který se snad snažil úmyslně probořit led a v rybníce se utopit. Muž měl u sebe navíc ještě několik nožů.

Podle informací policie hlídka na místě zjistila, že dost daleko od břehu je skutečně na ledu v části, kde led nebyl úplně zamrzlý, muž, který něco vykřikuje a ohrožuje postupem po ledu sám sebe. „Policisté se k muži přiblížili a zjistili, že navíc drží nůž a chce se jím zabít. Křičel, že bude mluvit jen s manželkou a policisté se nesmí přibližovat, jinak se podřeže,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hlídka se snažila muže zklidnit a mezitím se podařilo zajistit přítomnost manželky rozčíleného muže. „Situace se vyhrocovala, muž se opakovaně řízl do ruky a policisté se snažili k němu opatrně přiblížit. Když muž uviděl manželku, odložil nůž na led. Manželka šla opatrně k muži a podařilo se jí odložený nůž sebrat. V tomto okamžiku zakročili policisté a muže znehybnili. Zjistili, že má pod bundou ještě další nože, nestačil je však použít,“ uvedl Matzner.

Ten také doplnil, že muž utrpěl zranění, které si způsobil na ruce a břiše. Byl tedy předán do péče zdravotníkům. Led naštěstí všechny tyto manévry vydržel.