OBRAZEM: Rychlík smetl v Prostějově auto na přejezdu. Řidič přehlédl varovné znamení

PROSTĚJOV – Hrozivě vypadající nehoda se stala včera krátce před polednem na nepřehledném železničním přejezdu v místní části Prostějova, Vrahovicích. Řidič zřejmě doplatil na neznalost místních poměrů a vjel na přejezd zrovna v okamžiku, kdy tudy projížděl rychlík z Olomouce do Brna. Výstražné zařízení bylo přitom v pořádku a řidič jej přehlédl.

Nehoda se stala včera v 11:20 hodin na železničním přejezdu v Říční ulici mezi Držovicemi a Prostějovem-Vrahovicemi. Třiatřicetiletý řidič BMW X5 vjel na železniční přejezd i přes varování výstražných světel. K přejezdu se totiž blížil rychlík jedoucí z Olomouce do Brna. „Řidič s vozidlem před příjezdem vlaku prostor přejezdu nestihl včas opustit a došlo ke střetu pravé přední části vlaku se zadní částí vozidla,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Auto bylo rychle jedoucím vlakem odhozeno asi 20 metrů od přejezdu, přičemž poškodilo budku s elektronickým zabezpečením přejezdu a sloup elektrického vedení. Řidič, který jel v autě sám, měl velké štěstí a byl zraněn pouze lehce. Sanitka ho převezla do Fakultní nemocnice v Olomouci. Nikdo z přibližně šedesáti cestujících ve vlaku zraněn nebyl. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na více než 4,3 milionu korun. Alkohol u řidiče i strojvůdce vlaku policisté na místě vyloučili. Provoz na trati byl obnoven ve 13:25 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .