Řidiči, pozor na ledovku! Na západě kraje může být velmi silná

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou, která může přinést komplikace na většině území republiky včetně Zlínského kraje. V západní části regionu může být velmi silná.

Během dnešního večera se obloha zatáhne. K zítřejšímu ránu se na většině území vyskytne mrznoucí déšť nebo déšť se sněhem, na Valašsku i sněžení. „Ráno a dopoledne se při mrznoucích srážkách bude vytvářet ledovka, v jihozápadní části kraje místy i silná. Večer se může místy tvořit náledí,“ varovala Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výstraha meteorologů před ledovkou vejde v platnost s půlnocí z úterý na středu a potrvá do středečního poledne. Pro Kroměřížsko, Uherskohradišťsko, Uherskobrodsko a oblast Otrokovic platí druhý stupeň nebezpečí, ledovka tam může být velmi silná.

Pozor by si měli dát především řidiči, sledovat dopravní zpravodajství a přizpůsobit jízdu podmínkám na silnici. Počítat by měli i s delší dobou jízdy.

Foto: ČHMÚ