Smolař v Kroměříži naboural auto, pak ho ještě okradli

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Ačkoliv nešlo o pátek ale o sobotu, třináctka v kalendáři přinesla pětadvacetiletému muži z Kroměříže kopec smůly. Nedlouho poté, co si naboural auto, zjistil, že mu někdo ukradl tašku se zcela novou elektronikou. Informovala o tom dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Mladý muž v sobotu 13. února hodinu po půlnoci nezvládl jízdu na zasněžené ulici Moravská v Kroměříži a boural. „Automobil se tak stal nepojízdným, a proto ho musel společně se svými přáteli odtáhnout na přilehlé parkoviště. Uzamkl dveře, ale kufr pouze zabouchl, protože mu nefungovalo centrální zamykání. Poté z místa všichni odešli do nedalekého bytu jednoho z kamarádů,“ sdělila Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Asi po hodině si muž uvědomil, že v autě zapomněl tašku, ve které nechal úplně nový mobil, hodinky a další příslušenství. Všechny věci za osmatřicet tisíc korun nakoupil teprve o den dřív. Když však otevřel kufr nabouraného auta, zjistil, že taška zmizela.

Po zloději nyní pátrají kroměřížští kriminalisté. „Pachatel se tímto jednáním se dopustil trestného činu krádež. Vzhledem k tomu, že tento skutek spáchal v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu po dopadení až osmileté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.