Strážníci rozdávali chodcům reflexní pásky

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Dnes proběhla další z akcí městské komise BESIP s názvem Být viděn. Na přechodech pro chodce strážníci rozdávali reflexní pásky a další prvky.

Akce začala v sedm hodin ráno, kdy na ulicích Králova, Vsetínská, Šafaříkova, Sokolská a Smetanova strážníci Městské policie Valašské Meziříčí zastavovali chodce a nabízeli jim ochranné svítící prvky. „Je důležité lidem neustále připomínat, že být viděn nejen při přecházení silnice, je v zimních měsících nezbytné pro jejich bezpečnost,“ přiblížila průběh preventivní akce Soňa Valchářová, vedoucí odboru dopravně správních agend radnice. Reflexních prvků se tak dočkali prvňáčci a druháčci jdoucí do školy, ale také všichni, kteří se zrovna ocitli na přechodu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přitom chodci patří mezi nejohroženější skupiny v dopravním provozu. Tímto krokem se také Valašské Meziříčí připravuje na akci Vize nula, kdy v letech 2021-2030 hodlá snížit výskyt vážných nehod ve městě.