VIDEO: Majitel dodávky ještě nevěděl o krádeži, policisté již vůz zajistili

PRAHA – Policisté ve tři hodiny ráno zastavili nabouranou dodávku, která nebyla evidovaná jako kradená. Majitel o tom ještě nevěděl a tak krádež nemohl nahlásit. Řidič byl pod vlivem drog, neměl řidičský průkaz a odvážel kradenou dodávku do Plzně.

V sobotu po třetí hodině ranní si hlídka policie všimla nabourané dodávky v Liberecké ulici v Praze 8. Rozhodli se s další hlídkou vozidlo zastavit a zkontrolovat,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policisté nalezli za volantem muže, který měl rozšířené zorničky a choval se nervózně. Proto policisté u muže provedli test na omamné a psychotropní látky, který vyšel pozitivně. „Řidič policistům sdělil, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz,“ doplnila mluvčí.

Muž neměl ani potřebné doklady pro provoz a řízení motorového vozidla a nedokázal policistům vysvětlit, kdo je majitelem dodávky. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky proto pojali podezření, že se jedná o kradené vozidlo. Šetřením zjistili, že by mělo patřit bistru z Prahy 1, ovšem na kontaktním čísle to majitel nezvedal, zřejmě díky pozdní noční hodině. Policisté proto přivolali na místo kolegy z místního oddělení Praha 1, aby případ zadokumentovali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na základě zjištěných skutečností byl muž z dodávky omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. Zde během výslechu policistům uvedl, že dostal vozidlo od kamaráda a měl za úkol ho převézt do Plzně. Policisté se rovněž spojili s majitelem vozu a ten jim potvrdil, že auto před bistrem není a proto je pravděpodobně odcizené. Kriminalisté také zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž zachycen. Během cesty mu vozidlo několikrát zhaslo a také s ním spáchal dopravní nehodu.

Devětatřicetiletý muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádež. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ upřesnila mluvčí. Případem se i nadále zabývají kriminalisté prvního policejního obvodu, kteří se specializují na kriminalitu spojenou s dopravními prostředky. Zjišťují také, jak se muž dostal ke klíčkům od dodávky. Policejní video naleznete na tomto odkazu.