Ženu a muže před uhořením zachránil pohotový soused se žebříkem!

Foto: HZS ScK

MĚLNÍK – Více než horké chvíle zažili v pondělí 15. února krátce po třetí hodině ranní muž a žena uvěznění na balkoně hořícího rodinného domu v obci Chrást, která je částí Tišic v okrese Mělník.

Když na místo dorazili hasiči, naštěstí zjistili, že muž i žena jsou už v bezpečí mimo hořící dům. Pekelnému žáru se jim podařilo uniknout díky sousedovi, který jim přistavil žebřík, aby mohli slézt. Uvnitř domu se při vypuknutí požáru nacházela ještě jedna osoba, která se nadýchala kouře a hasiči ji předali zdravotnické záchranné službě k převozu do nemocnice.

Dům o rozměrech 10 x 10 metrů požár v krátké době zcela pohltil. Kvůli velkému mrazu docházelo ale k zamrzání hydrantů. Problém byl i s výškovou technikou, na které zamrzlo vedení vody v koši, a bylo nutné ji nahradit jinou ze stanice Stará Boleslav. Požár se podařilo lokalizovat až krátce před půl sedmou. A dohašovalo se ještě celé dopoledne, protože dům byl plný nashromážděných věcí, které musely jednotky vyklidit kvůli vyhledávání skrytých ohnisek.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně odhadnuta na 5 milionů korun. Příčina vzniku je předmětem dalšího vyšetřování, které bude probíhat ve spolupráci s kriminální policií.

Foto: HZS ScK