Zloději se na Příbramsku zaměřují na sklepy. Chce to dobré zámky!

Ilustrační foto: pixabay

PŘÍBRAM – Zloději dobře vědí, že lidé ve sklepích skladují poklady od kol, lyží, nářadí, pneumatik, až po nejrůznější potraviny. Hřeší na to, že se u sklepních kójí často používají pouze petlice s visacím zámkem, což pro ně není velkou překážkou.

V obytných domech se také často nezamykají vchodové dveře či přístupové dveře ke sklepům. Někteří sousedé pak bez větších zábran pouští cizí lidi do budovy. Pokud se už proto nechávají ve sklepích hodnotnější věci, policie upozorňuje, že by se mělo také dbát na kvalitní zámky.

Do sklepní kóje v Příbrami v době od 20. ledna do 13. února vnikl zatím nezjištěný zloděj a odcizil zde různé laboratorní vybavení, několik lahví vína, čisticí prostředky, koloběžku a nepohrdl ani stojánkem na vánoční stromek. Zanechal za sebou škodu ve výši 120 tisíc korun.

V Rožmitálu pod Třemšínem 14. února odpoledne se kdosi vloupal hned do tří sklepů. Odnesl si odtud řetězovou pilu, prodlužovací kabel a dvě plechovky broskvového kompotu. V tomto případě byla vzniklá škoda sice menší – pět tisíc korun, ale proč něco dávat zlodějům zadarmo?