Brno dnes potrápila ledovka

Zdroj: jihomoravská policie

BRNO – Nízké teploty a mrholení dnes zapříčinilo na jižní Moravě vznik ledovky, která od rána ohrožovala jak řidiče, tak chodce. Policisté celý den řešili desítky nehod, na kterých se výrazně podepsalo počasí.

Dálnice byly v podstatě sjízdné, hlavní tahy prosolené, větší problémy se ukázaly na méně frekventovaných silnicích. Největší problémy nastaly na Brněnsku v okolí Tišnova a na Blanensku, v jižní části v okolí Moravského Krumlova. Z toho důvodu také nabíraly autobusy zpoždění. Kromě řidičů ledovka zkomplikovala život i chodcům. „Od rána jsme ošetřili osm lidí, pět přivezla sanitka, tři přišli s doprovodem. Nejčastěji se jedná o zlomeniny končetin, pacienty ošetřujeme ambulantně,“ sdělila mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny Dana Lipovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vážnější nehodu řešili republikoví policisté u Ostrovačic. Nehoda se stala na exitu 182 Kývalka z dálnice D1. Dodávka zde uklouzla na náledí a najela do betonových svodidel, ve kterých se zasekla. Na místo dorazila i záchranná služba, zdravotníci ošetřili celkem pět osob, z toho jedna byla těžce zraněna, jedna středně těžce a tři pacienti měli lehká zranění. Po poskytnutí prvotní péče byli všichni odvezeni do Úrazové nemocnice a Fakultní nemocnice Brno.