Další usmrcený kůň při dopravní nehodě na Královéhradecku

foto: Policie ČR

HRADECKO –Dnes po druhé hodině noční museli vyrazit policisté řešit střet nákladního vozidla s koněm. Takové situace na silnici prostě nečekáte, ale bohužel k nim dochází čím dál častěji.

K nešťastné události došlo na silnici I. třídy ve směru od Býště na Hradec Králové. Kůň údajně vyběhl náhle z pravého jízdního pruhu, kde se neodvratně střetl s náklaďákem. Policisté šoférovi provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, ta měla negativní výsledek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Výši škody byla předběžně odhadnuta na více jak 100 tisíc korun. Nikdo z účastněných osob nebyl zraněn, kůň však střet nepřežil,“ komentuje událost policejní tisková mluvčí Lucie Konečná.

Policisté upozorňují:

Zodpovědnost za zvíře má vždy majitel. Jeho povinností je zvíře řádně zabezpečit a zabránit jeho nekontrolovanému pobíhání po komunikaci (par. 60, odst. 11, zák. 361/2000 Sb.). Stejný problém tak nastane v případě volně pobíhajícího stáda krav, které se dostane do centra města, koní, kteří vběhnou na pozemní komunikaci pod kola vozidla, nebo psa útěkáře, který při svém výletu napadne člověka. V každém případě je majitel zvířete zcela zodpovědný za vše, co zvíře způsobí.