Déšť a teploty pod nulou. V kraji docházelo celé dopoledne k nehodám i k uzavírkám silnic

Oba jízdní pruhy zatarasil dnes ráno kamion u obce Pohled. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Sjízdnost silnic byla během noci a ráno problematická, na mnoha místech řidiče trápila ledovka. V průběhu dopoledne došlo v kraji ke 22 nehodám, ale naštěstí jen k jednomu zranění.

V noci a časně zrána byly největší problémy na Žďársku a v části Třebíčska, během rána se ale situace zhoršila v celém kraji. Mnohé silnice byly kvůli nehodám nebo blokujícím vozidlům zcela neprůjezdné. Vážný problém nastal před půl osmou ráno na silnici mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou u obce Pohled. „Po střetu se dvěma osobními vozidly zde zůstal vzpříčený přes oba jízdní pruhy kamion s rumunskou registrační značkou. Tato nehoda se obešla bez zranění, ale silnice byla zcela uzavřena,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Zprovoznit silnici se podařilo až kolem půl desáté dopoledne.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K další nehodě, kterou měla na svědomí ledovka, došlo dnes kolem půl osmé ráno ve Slavěticích na Třebíčsku. Řidič osobního auta narazil do plotu, nehoda skončila bez zranění. Po deváté hodině se pak na silnici u Kaliště směrem na Javořici převrátil na bok náklaďák plný dřeva. Řidič opět vyvázl bez zranění.

Ledovku zaznamenali ráno řidiči také na obchvatu Nového Veselí, mezi obcemi Pavlov a Otín na Jihlavsku, ve Žďírci nad Doubravou, v Kojetíně na Havlíčkobrodsku a ve Velkém Meziříčí.

.