Dvě ženy, které v Ostravě zastavily u dopravní nehody, srazilo další auto

Foto: PČR

OSTRAVA – V rukách lékařů dnes skončily dvě ženy, které zastavily u dopravní nehody v Ostravě na ulici Plzeňská. Poté, co zřejmě chtěly zkontrolovat řidiče auta, které havarovalo před jejich očima do svodidel, samy byly sraženy v důsledku nehody dalšího projíždějícího vozu.

Ledovka a kluzká vozovka způsobily dnes před 9 hodinou ráno řetězovou nehodu 4 osobních aut na ulici Plzeňská v úseku tramvajové zastávky Hulvácká. Nejdříve dostalo smyk jedno z aut a nabouralo do svodidel. Osádka za ním jedoucího vozidla proto zastavila s úmyslem poskytnout první pomoc. Vystoupily z něj dvě ženy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Ve chvíli, kdy ženy šly k havarovanému autu, další projíždějící vůz nedobrzdil a naboural do auta, které ženy nechaly odstavené a sunul ho před sebou, čímž obě ženy smetl,“ popisuje události mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že do stojících aut nabouralo ještě čtvrté vozidlo.

Obě ženy utrpěly zranění nohou, u jedné je podezření na otřes mozku. Obě byly předány do rukou lékařů. Policie na místě uzavřela silnici směrem od ulice Ruské k vodárně a odkláněla během dopoledne dopravu.