Jak rafinovaně připravit pohanku, aby ji jedl i zbytek rodiny. Pohankové osvěžení s rumem a čokoládou

Ilustrační foto

Pohanka patří mezi velmi cenné dary naší přírody. Obsahuje spoustu cenných látek, např. rutin (vitamín P), který pomáhá zpevňovat cévy, vitamíny C a B1, B2, B3. Dále se může pochlubit vysokým podílem bílkovin a oběma druhy vlákniny (rozpustnou i nerozpustnou) a také tím, že neobsahuje lepek. Problém však je, že na její chuť nejsme zvyklí. Lidé se o ni zpravidla začnou zajímat, až když se přihlásí o slovo zdravotní problémy v podobě nesnášenlivosti lepku, vysokého cholesterolu či trápení s  křečovými žílami a další cévní problémy.

Jak na pohanku

Velkou výhodou pohanky je, že ji nemusíte vařit. Stačí ji na několik hodin (nejlépe však přes noc) zalít vlažnou vodou. Ušetříte tak svůj čas a hlavně zachováte maximum živin. Varem totiž obsah rutinu, vitamínu C i dalších klesá. Naopak namáčením se zaktivují důležité enzymy, pohanka změkne a chutí může vzdáleně připomínat oříšky.

A jak přimět ostatní strávníky, aby s námi hodovali na této zdravé potravině? Nejlépe je jim nic neříkat a rafinovaně ji zamaskovat. A k tomu slouží právě náš recept.

Pohankové osvěžení s rumem a čokoládou

 Suroviny

1/3 hrníčku pohanky

Sušené rozinky, brusinky, případně švestky, oříšky atd.

Kokos

Rum

Cca 35 g hořké čokolády na polevu (několik kousků čokolády)

Postup

Pohanku zalijeme večer mírně teplou vodou v poměru na 1:2. V podstatě tedy hrníček s třetinou pohanky dolejeme vodou. (Na jeden díl pohanky připadnou dva díly vody.) Přesný poměr je potřeba odzkoušet podle konkrétní pohanky. Ideálně bude ráno pohanka měkká, nikoli však vodnatá. Přebytek vody případně slejte. Pokud je to potřeba, sušené ovoce nakrájíme na menší kousky a na chvíli namočíme ve vlažné vodě, aby změklo. Poté okapané ovoce dáme k pohance, přidáme dle chuti kokos a rum a vše promícháme. Dospělým strávníkům můžeme rumu popřát. Směs rozdělíme do misek nebo sklenek a zalejeme čokoládovou polevou. Necháme alespoň hodinu uležet, aby suroviny „natáhly“ chuť rumu.

Čokoládovou polevu můžeme vyrobit z čokolády méně tradičně, a to tak, že nalámané kousíčky čokolády opatrně mícháme s velmi malým množstvím horké vody, dokud se čokoláda nerozpustí. (Není tedy nutné klasicky zvyšovat kalorie přidáním dalšího tuku.) Podle potřeby horké vody opatrně přidáme tak, abychom dosáhly konzistence, která po vychladnutí alespoň částečně ztuhne. Pokud máte po ruce, můžete ozdobit malinou či jiným čerstvým (čerstvě rozmraženým) ovocem. Z receptu získáte 2 až 3 menší porce ( v závislosti na velikosti hrníčku, kterým jste odměřovali pohanku).

Inspiraci pro další rychlý recept s pohankou, tentokráte s čerstvým ovocem, najdete zde.

Dobrou chuť!