Katastrofa na toaletě pro vozíčkáře. Něco podobného pardubičtí strážníci ještě neviděli

PARDUBICE – Strážníci byli včera povoláni k otevření toalety pro vozíčkáře v pardubickém obchodním centru. Muž, který kabinku okupoval, údajně nestihl doběhnout, proto se pokusil o očistu. Kvůli silné opilosti ale místnůstku totálně zdemoloval. Něco podobného pardubičtí strážníci ještě neviděli.

Některé případy zkrátka nemají rozumné vysvětlení. Strážníci v Pardubicích jeli otevírat toaletu pro vozíčkáře v obchodním domě, na které se opevnil neznámý muž. Po chvíli vyjednávání klika cvakla a hlídce se naskytl výjev, který by snesl i měřítka katastrofického filmu.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Co se za dveřmi přesně událo, zůstane navždy asi trochu záhadou. S jediným svědkem a zároveň aktérem celého příběhu byla domluva z mnoha důvodů složitá. Z toho, co se strážníkům podařilo zjistit, se příběh odehrál snad nějak takto: „Muž, 37letý a nám známý bezdomovec, se snažil doběhnout včas na toaletu. Nejen smůla se mu lepila na paty a osud byl o pár kroků rychlejší. Dokončil tedy alespoň cestu do kabinky, kde se pokusil o celkovou očistu,“ popsal pravděpodobný průběh „rychlého“ případu mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Koordinace pohybů s handicapem 3 a více promile v krvi dávala tušit další katastrofu, která poté nastala. Opilý muž se zhroutil na madlo toalety pro invalidy, které vyrval ze zdi, a to nebylo ještě to poslední, co způsobil. Katastrofické domino už se sypalo a spolu s ním ze zdi i obkladačky z plochy metru a půl čtverečního. Do této scény zkázy poté už otevřel dveře hlídce. I na ledacos zvyklé oči strážníků si vzaly přestávku na několik nutných zamrkání pro obnovení ztracené životní rovnováhy.

„Vzhledem k pochybnosti celé historky, ale hlavně tomu, že zástupce majitele objektu vyčíslil vzniklé škody v hodnotách, které už překračovaly hranice přestupku, přivolala hlídka na místo i kolegy z Policie České republiky. Nebezpečí přitahujícího muže strážníci převozovou sanitou dopravili na záchytnou stanici. Vzhledem k předchozím zkušenostem dodáváme, že převoz se již obešel bez dalších katastrofických událostí,“ dodal mluvčí pardubické městské policie.

Foto: Městská policie Pardubice