Mladíci vykradli restauraci a teď byli obviněni. Nejmladšímu je osmnáct let

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

HAVLÍČKŮV BROD – Pachatelé únorového vloupání do restaurace v Havlíčkově Brodě to už mají spočítané. Tři mladí muži vyslechli obvinění, a i když jsou zatím stíháni na svobodě, hrozí jim až osmiletý pobyt za mřížemi.

K loupeži, při které se ztratily věci v hodnotě více než třicet tisíc korun, došlo první únorový týden. Tři zlodějíčci si provozovnu předem vyhlídli, a tak šli najisto. Měli zájem zejména o elektroniku, ale kromě ní s sebou odnesli i peníze, potraviny a alkohol.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po ohledání místa, zajištění stop a vyhodnocení všech informací padlo podezření na tři mladé muže ve věku dvaadvacet, dvacet a osmnáct let. Při jejich výslechu kriminalisté zjistili, že ukradené věci si mladíci buď nechali, nebo je prodali. Část věcí tak získali policisté zpátky.

„Muži byli obviněni ze spáchání zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci spáchaných ve spolupachatelství“, uvedla zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality Hana Adámková. Za tento trestný čin hrozí mladíkům trest od dvou do osmi let. Přitěžující okolností je skutečnost, že loupili v době nouzového stavu, a tak bude jejich čin posuzován velmi přísně. Případ kriminalisté nadále vyšetřují.