Nevhodně zaparkovaná auta brání v práci popelářům, řidičům hrozí pokuty

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Město se potýká s problémem, kdy řidiči parkují svá auta u odpadových hnízd a brání tak v jejich vyvezení. Riskují tak, že dostanou pokutu ve výši až 2500 korun.

Nejčastěji jsou špatně zaparkovaná auta na sídlištích, řidiči brání nejenom popelářům a pracovníkům vyvážejícím polopodzemní kontejnery, ale i složkám integrovaného záchranného systému. „Obsluha těchto odpadových hnízd je časově náročnější a naše technika při výkonu práce mnohdy dočasně omezí průjezd či výjezd vozidel v daném místě. Často se pak setkáváme s nepochopením a útoky ze strany řidičů a to i přesto, že se kolegové snaží obsloužit daná odpadová hnízda v co nejkratším možném čase,“ popsal problematiku Filip Rejchrt, ředitel Technických služeb.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přitom u kontejnerů je jasný zákaz parkování a prostor je označen vodorovnými dopravními značkami. Městská policie se proto zaměří na respektování tohoto značení. Řidiči, kteří zde budou i přes zákaz parkovat, budou vystaveni možnosti dostat pokutu na místě ve výši 2000 korun, ve správním řízení až 2500 korun.