Řidič v Prostějově získal pozornost policistů díky technické závadě. To však bylo asi to nejmenší

PROSTĚJOV – V pondělí 15. února zaujalo hlídku policistů v Prostějově auto, kterému nesvítilo přední světlo. Policisté řidiče zastavili a upozornili ho na závadu osvětlení. Zároveň u něj provedli dechovou zkoušku a orientační test na drogy. Výsledek nedopadl pro řidiče dobře.

Hlídka policistů zastavila v pondělí 15. února po jednadvacáté hodině na Brněnské ulici v Prostějově Peugeot 307 a jeho pětadvacetiletého řidiče. Pozornost policistů přilákala závada v osvětlení auta, nesvítilo mu levé přední světlo. Policisté upozornili řidiče na závadu a také na to, že porušuje vládní zákaz volného pohybu. Zároveň u něj provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Test na drogy však pro něj nedopadl dobře. „Orientační test na jiné návykové látky ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin, cannabis i kokain,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Muž se pak dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění v Nemocnici Prostějov. Další jízdu mu policisté zakázali. Případ policisté postoupili přestupkové komisi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .