Sešlo se tisíce roušek, velký zájem o ně zatím ale nebyl

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Dodávku ochranných prostředků ze státního skladu podpořila soukromá firma, ve výsledku se ale o roušky přihlásilo méně lidí, než se čekalo. Ti si naopak přišli na více kusů oproti původnímu plánu. Město nyní přemýšlí, co se zbylými rouškami udělá.

V pondělí dostávali obyvatelé města Trutnova roušky, které okresní město dostalo díky rozhodnutí vlády jako jedna z nejvíce postižených oblastí v rámci pandemie v republice. Město dostalo část ochranných prostředků také od soukromé firmy a díky tomu mohli občané dostat roušek víc. Vydávalo se na sedmi místech, zájem o ně projevilo více než dva a půl tisíce lidí. Ti nakonec dostávali po pěti kusech na jednu osobu, ve výsledku bylo rozdáno přes třináct tisíc roušek z téměř 150 tisíc, které byly k dispozici. „Nyní samozřejmě vyvstává otázka, co s rouškami, které zbyly. Rozhodně je musíme dostat mezi občany, kteří je potřebují,“ říká starosta města Ivan Adamec.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zbylé roušky ale nezůstanou dlouho ležet ladem, město se rozhodlo předat je organizacím, jako jsou oblastní charita, pečovatelská služba, domov pro seniory nebo Most k životu. Část také poputuje do trutnovských škol.