Srna vběhla pod baworák, způsobila škodu zhruba za čtvrt milionu korun

foto: Policie ČR

HRADECKO – Zvýšena opatrnost na silnicích je zapotřebí, obzvlášť když cesta vede lesem a ještě ve tmě. O tom ví své třiapadesátiletá řidička, které skočila do jízdy z příkopu srna.

K nehodě došlo toto úterý krátce po šesté hodině odpolední na silnici I. třídy č. 35 v Hradci Králové. Řidička osobního auta BMW už bohužel nemohla reagovat na zvíře na silnici a tak došlo ke střetu, po kterém srna utekla do lesa. „Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun,“ říká policejní tisková mluvčí Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté doporučují:

Zvýšená opatrnost je tedy v zimním období na místě. Zvláště na odlehlejších silnicích vedoucích lesem. Jakmile zjistíme pohyb zvířete, měli bychom zpomalit a vypnout dálková světla. Zvířata se často pohybují ve skupinách, tak je předpoklad, že budou následovat další. Ve chvíli, kdy do silnice už zvěř vběhne, je důležité nezpanikařit. Je doporučováno snažit se vozidlo udržet v přímém směru, nestrhávat řízení a intenzivně brzdit. Je totiž mnohem bezpečnější přímý střet se zvířetem než se mu snažit vyhnout, neboť při snaze o vyhnutí může dojít ke smyku a nárazu do stromu nebo do jiného vozidla, což může mít horší následky než přímý střet se zvěří. Pokud srážce se zvěří nešlo zabránit a dojde ke střetu se zvěří, určitě k nehodě přivolejte Policii ČR, která kontaktuje příslušné myslivecké sdružení.