Vážná nehoda na Prachaticku: Mladý řidič „u Stopařky“ nedal přednost

Vážná nehoda na křižovatce u Vitějovic na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Velmi vážná nehoda se stala v úterý v podvečer na křižovatce u Vitějovic, místními známá jako křižovatka „u Stopařky“. Mladý řidič zde nerespektoval dopravní značení STOP a srazil se s dalším právě automobilem. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Nehoda se stala v úterý 16. února 2021 krátce po půl šesté hodině podvečerní. „Osmnáctiletý řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Superb pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a nedal přednost v jízdě řidiči osobního vozidla tovární značky Nissan Qaishqai, jedoucího od Hracholusek na Husinec. Řidič Škodovky svou přední částí narazil do levého boku Nissanu, po srážce se oba vozy dostaly vpravo mimo komunikaci a poškozené vozidlo Nissan skončilo svou dráhu nárazem do pomníku,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při střetu utrpěl řidič Nissanu velmi těžká zranění, s kterými byl posléze transportován do nemocnice. Mladík ze Škodovky utrpěl lehká zranění. Provedený test na požití návykových látek vyšel podle informací policie s negativním výsledkem.

„Vzhledem k okolnostem situace byl částečně omezen provoz na této velmi frekventované křižovatce a z důvodu podezření ze spáchání přečinu Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti si z místa případ převzali prachatičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality,“ doplnil policejní mluvčí.