VIDEO: Muž v podmínce komplikoval práci policistů. Nakonec jednoho udeřil a půjde sedět

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dopravní policisté zasahovali u nehody ve Vršovické ulici. Během administrativních úkonů je začal natáčet neznámý muž. Policisté mu vysvětlili, že nemůže natáčet doklady účastníků nehody a z místa ho vykázali. Za několik minut vyšetřovali další nehodu a muž tam byl opět. Tentokrát to skončilo napadením policisty.

V neděli čtrnáctého února kolem osmnácté hodiny vyslal operační důstojník hlídku dopravní policie k nehodě, ke které došlo v ulici Vršovická v Praze 10,“ uvedla policejní mluvčí Hana Křížová. Během vyšetřování dopravní nehody si policisté všimli, že do služebního vozu, ve kterém prováděli administrativní úkony, kdosi svítí silným bílým světlem. Jeden z policistů otevřel dveře vozu a zeptal se muže, co potřebuje. Ten mu odvětil, že si natáčí činnost policie.

Policista mu vysvětlil, že nemůže natáčet přestupkové řízení a také doklady účastníků dopravní nehody. Také mu oznámil, že musí mít zakryté dýchací cesty. Nakonec muže z místa dopravní nehody vykázal. Několik minut později se stala jiná dopravní nehoda v ulici Vršovická. I zde asistoval tento muž. Pobíhal mezi projíždějícími vozidly, telefonoval na linku 158 a stěžoval si na práci policie. Když policista za mužem popoběhl, ten se prudce otočil a udeřil policistu do obličeje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policista proto užil donucovací prostředky a útočníka na místě omezil na osobní svobodě,“ doplnila mluvčí. Zadržený muž pak ještě policistovi vyhrožoval, že je to jeho poslední den u policie. Muž byl převezen na místní oddělení Policie ČR ve Vršovicích. Zde se ukázalo, že je muž ve zkušební době, protože byl v minulosti odsouzen za násilný trestný čin. Muž byl převezen do cely předběžného zadržení a byl dán podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muži za spáchané trestné činy násilí proti úřední osobě a výtržnictví hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody. Policejní video naleznete na tomto odkazu.