VIDEO: Řidič nahrál na kameru, jak mu kus ledu z kamionu prorazil sklo

 

PŘEROVSKO – V nebezpečné situaci se v pondělí ocitl řidič dodávky na Přerovsku, když mu kus ledu z protijedoucího kamionu prorazil přední sklo. Kus ledu naštěstí dopadl na stranu spolujezdce, kde nikdo neseděl. Řidiči nákladních aut mají ze zákona povinnost očistit si před jízdou auto od sněhu a ledu, aby neohrozili další řidiče, nicméně jim chybí rampy, které by umožňovaly bezpečně sníh a led odstranit.

 

V pondělí dopoledne se na tísňovou linku 158 dovolal řidič dodávky Fiat Ducato, který sdělil, že mu při jízdě z Kokor směrem na Přerov na auto spadl kus ledu z protijedoucího kamionu a prolétl čelním sklem. Aby nebránil provozu na silnici, setkal se poškozený řidič s policejní hlídkou na nedaleké benzincę. „Z výpovědi poškozeného a později i z kamerového záznamu je zřejmé, že z protijedoucího kamionu odletěl ze střechy návěsu kus ledu, který zasáhl čelní sklo, udělal v něm díru a proletěl dovnitř auta,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Naštěstí nedošlo ke zranění řidiče, protože kus ledu dopadl na stranu spolujezdce, kde nikdo neseděl. Řidič kamionu dál pokračoval v jízdě směrem na Kokory. Škoda na dodávce byla předběžně stanovena na 7 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Řidiči kamionů si stěžují, že bez rampy je prakticky nemožné čtyři metry vysoký kamion bezpečně očistit. Na našich silnicích chybí rampy, které by řidičům umožňovaly sníh a led z horní části auta bezpečně odstranit. Takové rampy jsou například běžné v zahraničí. Stát ale nemá povinnost takové rampy stavět, takže v současné době se jedná o neřešitelný problém. Za neočištěné auto hrozí pokuta až dva tisíce korun. Policisté ale mají možnost každý případ posoudit individuálně a rozhodnout se, jestli řidiče potrestají, nebo přimhouří oči. Na záznam z palubní kamery se můžete podívat po článkem.