VIDEO: Třemošničtí policisté zachránili život člověka, bez pomoci by zemřel

CHRUDIMSKO/TŘEMOŠNICE – Policisté z Třemošnice zachránili život 63letého muže, který u místního Penny upadl do bezvědomí. Na místě byli za necelé dvě minuty.

V minulých dnech policisté z obvodního oddělení v Třemošnici zachránili život 63letému muži, který upadl do bezvědomí u místní prodejny potravin. Od chvíle, kdy se o události dozvěděli, byli na místě za necelé dvě minuty a převzali resuscitaci, kterou již začala poskytovat přítomná paní.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Na místě zasahující policista uvedl: „Po příjezdu jsme okamžitě převzali resuscitaci muže, kolega donesl automatický defibrilátor, který máme ve vozidle, připojili jsme ho, ale protože ten nevyhodnotil použití výboje, pokračovali jsme v nepřímé srdeční masáži a s kolegou jsme se střídali až do příjezdu záchranné služby.“ Následně se k nim přidali hasiči z Třemošnice a Seče. Dle lékaře z nemocnice, kam byl muž převezen, by muž bez této pomoci neměl šanci přežít.

„Krajské ředitelství policie Pardubického kraje je společně s celým IZS Pardubického kraje aktuálně zapojeno do projektu nákupu AED, pod záštitou hejtmana Pardubického kraje. Další defibrilátory a zdravotnické batohy budou v blízké době umístěny do dalších služebních vozidel v kraji,“ informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.

Video: Policie ČR