Výtržník skákal po zaparkovaném autě, prý stálo na špatném místě

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Těžko uvěřitelný výstup předvedl začátkem února dvaačtyřicetiletý muž z obce u Valašských Klobouk. Jako smyslů zbavený tehdy začal skákat po zaparkovaném autě, které podle něj stálo na špatném místě. Není to však zdaleka jediný prohřešek, kterého se dopustil.

Výtržníka zahlédla z okna bytu v Brumově-Bylnici třicetiletá žena. Muž tam skákal po Škodě Superb, která patřila jejímu příteli. „Majitel vozu zavolal na výtržníka, aby slezl z jeho vozidla. Poté se za ním vydal a agresor po důrazném upozornění s poškozováním přestal,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté, které žena přivolala, se s dvaačtyřicetiletým mužem dobře znali. Ten se ale k celé události odmítal jakkoliv vyjádřit. „Nakonec patnáctkrát trestaný recidivista přiznal, že ho rozčílilo, že vozidlo parkuje na místě, kde ostatním kolemjdoucím zavazí. Vyjádřil lítost nad tím, že po vozidle skákal, kopal do něj, ulomil stěrače nebo poškrábal karoserii,“ sdělila Monika Kozumplíková. Škoda na autě byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Zlínští kriminalisté stejného muže vyšetřují kvůli dalším případům, kdy překročil zákon. Koncem loňského roku ho obvinili z krádeže a výtržnictví poté, co ukradl komponenty k lešení za více než 23 tisíc korun. „Při krádeži lešení muže přistihli policisté, kterým tvrdil, že lešení pouze přesunuje na jiné místo. V říjnu loňského roku potom v pivnici v Brumově – Bylnici před dalšími osobami vyhrožoval servírce a jejím rodinným příslušníkům,“ uvedla mluvčí.

Muž má v rejstříku už 15 záznamů, trestán byl pro násilnou a majetkovou trestnou činnost. „Nyní mu kvůli trestné činnosti, které se navíc dopouštěl v době vyhlášeného nouzového stavu v České republice, hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ uzavřela Monika Kozumplíková.