50 psů a páníček? Město Bohumín hledá nového správce útulku!

foto: Město Bohumín

BOHUMÍN – Téměř sto třicet zatoulaných psů odchytili loni bohumínští strážníci. Většina z nich se vrátila k původním majitelům. Padesátka opuštěných zvířat pak našla nový domov v psím útulku v Bohumíně-Šunychlu. Byli mezi nimi i zranění či staří psi, kteří jsou obtížně umístitelní.

Město nyní hledá pro svůj útulek nového správce. „O útulek se teď starají tři lidé, jeden z nich ale odchází do důchodu. Proto hledáme člověka, který by jej nahradil,“ řekla mluvčí úřadu Jana Končítková s tím, že se jedná o práci na dohodu, která obnáší krmení a venčení psů, nebo úklid kotců.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Budoucí správce musí mít ke zvířatům mimořádný vztah a umět si s nimi poradit. „Ne každý psí nalezenec je přítulný, může mít strach kvůli předchozímu špatnému zacházení. I takové zvíře je třeba připravit k veterinární prohlídce a na kontakt s případným novým majitelem,“ vysvětlila Lucie Oršulíková z bohumínské radnice, která má zařízení na starosti.

Městský útulek s kapacitou 28 míst poskytuje díky sehranému týmu nejen dočasný domov opuštěným či zaběhlým zvířatům, ale dělá maximum pro to, aby psi měli dostatečný komfort a kvalitní stravu.

„Město na provoz útulku loni vynaložilo přes 800 tisíc korun. Naši pracovníci nad rámec svých povinností shánějí vybavení či krmivo prostřednictvím různých nadací či pořádáním akcí pro veřejnost,“ popsala dále Oršulíková. Například loni se městu podařilo přes nadaci zajistit dva ohřívací panely do kotců, radnice následně dokoupila za čtyři a půl tisíce korun další dva.

Ačkoliv pandemie zastavila některé oblíbené a tradiční akce útulku, jakými je například dobrovolné nedělní venčení psů či den otevřených dveří, stihl se alespoň společný úklid a vánoční nadělování. „Díky ochotě veřejnosti se daří zajišťovat nalezencům lepší podmínky k životu,” dodala Lucie Oršulíková na závěr.

Zájemci o pozici správce bohumínského psího útulku se musí městu ozvat nejpozději do 15. března na e-mail orsulikova.lucie@mubo.cz nebo na telefonní číslo 596 092 240.