Během noci stihl mladík posprejovat zdi, domy i garáže. Pak skončil v rukou policistů

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Sprejera, který na začátku února poničil v Třebíči čtrnáct budov, dopadli policisté. Svým řáděním mladík způsobil škodu za desítky tisíc korun a teď mu hrozí, že skončí až na rok za mřížemi.

Osmnáctiletý mladík z Olomoucka se do svého díla pustil v noci ze středy 3. února na čtvrtek. Využil toho, že provoz ve městě je v tuto dobu malý, a tak měl jistotu, že ho nikdo nevyruší. V okolí ulice Obránců míru neunikly jeho řádění fasády rodinných i bytových domů, ale i garáže nebo zeď. A rozhodně to nebyly žádné nenápadné obrázky, šlo o nápisy v délkách několika metrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Modrou barvou poškodil například dům na ulici Mezníkova a majiteli tak způsobil škodu za přibližně sedm tisíc korun. Na ulici Viktorinova přišly k újmě především garáže. Na jednu z nich například nasprejoval čtyřmetrový nápis a u dalších garáží poškodil vrata,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Celková škoda přesáhla pětapadesát tisíc korun.

Do pátrání po sprejerovi se kromě policistů zapojili i strážníci městské policie. A právě jim se podařilo získat o hledaném muži důležité informace. Na základě shromážděných důkazů pak sdělil policejní inspektor mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.