Dvojice podvodníků vylákala ze škol přes 100 tisíc korun

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Komisař z oddělení hospodářské kriminality zahájil trestní stíhání proti dvěma mužům z Kroměřížska. Podvodníci ve věku třiadvacet a devětatřicet let si měli loni přijít na více než 100 tisíc korun, které vylákali ze škol po celé republice. Dnes o tom informovala policie.

Muži založili obchodní společnost s názvem, který navozoval dojem, že firma sdružuje školská zařízení a nabízí jim služby. „Za malou úplatu navíc přemluvili třiatřicetiletou ženu k tomu, aby se stala jednatelkou této společnosti a jediným jejím společníkem. Chtěli tím zamaskovat svoji identitu. Žena přitom ani nevěděla, za jakým účelem byla společnost založena, nijak ji neovládla a neměla ani přístupová práva k bankovnímu účtu společnosti,“ vylíčila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následně muži rozesílali náhodně vybraným školám po republice e-maily s fakturami na 2 480 korun za služby, které neposkytli. Samy školy takové služby nechtěly a neobjednaly. „Peníze se tímto způsobem snažili vylákat od nejméně 524 institucí. Ve většině případů však nebyli úspěšní, a to díky obezřetnosti škol, jejich vzájemné komunikaci s upozorněním na možný podvod a také včasnému oznámení na policii,“ sdělila Simona Kyšnerová.

Oba jsou teď stíháni za pokus o podvod. V případě odsouzení jim hrozí až osm let za mřížemi.