Hasiči vyrazili opět do terénu testovat koronavirus

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Od začátku tohoto týdne putuje napříč krajem mobilní tým hasičů, který provádí testy na onemocnění COVID-19. Do akce tak vyjíždí každý den jedna dvoučlenná posádka, která je ve složení hasič – zdravotnický záchranář a asistent.

Právě nyní na konci týdne je nasazena druhá odběrová skupina, která prioritně zajišťuje provedení PCR testů na Královédvorsku. „Oba dva týmy řídí a vysílá k pacientům operační středisko ZZS. Odebrané vzorky se odevzdávají k testování do laboratoře Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ řekla tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mobilní odběrový tým začal fungovat na konci října loňského roku a odebíral vzorky občanů, kteří se nemohli dostavit do odběrových center. Tuto práci tým prováděl zhruba do poloviny prosince loňského roku. „Následně pomáhali hasiči zařazení do mobilních odběrových týmů při provádění odběrů vzorků v nemocnicích v Královéhradeckém kraji,“ dodává mluvčí.