Jen přejel hranice, hned platil, celníci odhalili dlužníka

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Královéhradečtí celníci si při své práci v polském příhraničí vytipovali dvě hodiny po půlnoci třicetiletého muže ke kontrole. Pozornost příslušníku se jako vždy zaměřila na převážené zboží, ale skončilo to jinak.

Šofér z Polska byl zkontrolován tuto středu, na obvyklý dotaz, jestli nepřeváží tabákové výrobky, alkohol, nebo drogy odpověděl negativně. „Celníci provedli také lustraci osoby řidiče v systému CEPAN, jenž používají pro odhalení dlužníků. Zjistili, že cizinec dluží v České republice 17 tisíc korun,“ říká mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž byl vyzván k okamžité úhradě dluhu, kterou dobrovolně v hotovosti provedl. Rozhodně se nejednalo o ojedinělý případ, v roce 2020 ​královéhradečtí celníci vymohli při kontrolách od dlužníků 287 tisíc korun.  „Od ledna tohoto roku se jejich zásluhou podařilo uhradit dluhy ve výši 71 tisíc korun,“ dodává mluvčí.