Kam na střední školu na Šumpersku? S rozhodováním vám pomůže průvodce

ŠUMPERSKO – S rozhodováním na jakou střední školu si podat přihlášku dosud pomáhaly žákům posledních ročníků základních škol burzy práce. Kvůli epidemii covid–19 se však letos nemůžou konat. Okresní hospodářská komora Šumperk proto na svých webových stránkách zveřejnila užitečný přehled, který žákům a jejich rodičům usnadní rozhodování.

Stále ještě váháte, na kterou střední školu podat přihlášku? V rozhodování by mohl pomoci elektronický Průvodce po středních odborných školách a firmách na Šumpersku a okolí. Užitečný přehled na svých stránkách zveřejnila Okresní hospodářská komora Šumperk. Dokument obsahuje aktuální a praktické informace o odborných středních školách a firmách, které působí v okrese Šumperk a blízkém okolí, je zde souhrn oborů, jaké školy nabízejí, čím jsou zajímavé a jaké znalosti a dovednosti při jejich studiu žáci získají. Zájemci se také dozvědí, jak a kde se mohou v rámci odborné praxe i po ukončení studia uplatnit. Průvodce si můžete stáhnout ZDE.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .