Krajská hygiena a zástupci krajského úřadu si prohlédli Národní dům. Co na něj říkali?

Ilustrační foto.

FRÝDEK-MÍSTEK – Město hledá prostory pro očkovací centrum. V rámci hledání vhodných prostor se uskutečnila exkurze do místního Národního domu.

Národní dům může být žhavým kandidátem na vznik očkovacího centra ve Frýdku-Místku, druhé exkurze se zúčastnili zástupci krajské hygieny, krajského úřadu a místní nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Už jsme ve fázi, kdy začneme pomocí volebních zástěn řešit konkrétní rozmístění jednotlivých pracovišť, koridory, trasy, jsme domluveni, kdo co dodá a co se pokusí zajistit. Chtěli bychom tady mít i vyvolávací systém, aby to bylo pro lidi co nejjednodušší,“ uvedl primátor města Michal Pobucký.

Národní dům, který se nachází hned u budovy sociální správy a úřadu, je vhodnou variantou nejen z hlediska dostupnosti, ale také velikosti prostor. Občané by měli vcházet skrz restauraci Švejk, kde se může provádět administrativa. Poté budou občany v předsálí čekat lékaři, kteří prověří způsobilost k očkování a budou případně individuálně konzultovat možné překážky. Následně má v hlavním sále probíhat vlastní očkování a pacienti by poté pobyli třicet minut v navazující aule, ze které by poté mohli odcházet domů. Dle vyjádření odboru kanceláře primátora města se varianta očkovacího centra v Národním domě zástupcům zamlouvá.