Muzeum turistiky není jen pro turisty

BECHYNĚ – Víte, kdy vznikl Klub českých turistů a jaké má za sebou úspěchy? Jaké rozhledny najdete ve vašem okolí? Chcete se seznámit s životopisy významných historických osobností, které se zasloužily o českou turistiku, a historií nejstarších evropských turistických klubů? Pak musíte vyrazit do Muzea turistiky!

V čele výstavního prostoru je umístěna poloplastická mapa Česka, na které jsou vyznačeny všechny existující rozhledny. Barevně jsou rozlišeny rozhledny dřevěné, kamenné (či cihlové) a ocelové. Před mapou je umístěn ovládací panel, ze kterého je možno najít postupně buď konkrétní rozhlednu, nebo rozhledny v jednotlivých krajích, či rozhledny v jednotlivých pohořích. Po vybrání konkrétní rozhledny ji uvidíte na velké plazmové obrazovce, která je umístěna nad mapou. V některých případech můžete vyvolat i snímek starší rozhledny, která v daném místě stála. Vedle obrázků jsou pak zobrazena historická a technická data rozhleden.

Muzeum se nachází v budově bývalé židovské synagogy v Široké ulici, nedaleko od náměstí T. G. Masaryka v Bechyni. Uvidíte velkou sbírku turistických odznaků, příklady turistických průvodců z přelomu 19. a 20. století a zjistíte i více o současném systému značení turistických tras.