Ostravské taneční rádio HouseGen vysílá bez reklam 24 hodin denně

foto: raš - Zakladatel HouseGen rádia, DJ Daddy Adams

OSTRAVA / ČESKÁ REPUBLIKA – Hudební projekt HouseGen Music sídlící v Ostravě nově spustil pro příznivce progresivních tanečních stylů nekomerční internetové rádio. To posluchačům nabízí nonstop 7 dní v týdnu nejen kvalitní sety taneční hudby, ale i živé hudební pořady s DJ´s za mixem. Potěšující je fakt, že zde nenarazíte na žádnou reklamu.

Rádio sídlící v budově proslulého ostravského klubu Fabric začalo své vysílání prvním živým streamem letos 16. ledna. Pořadem tehdy provázel DJ Daddy Adams a za mixem své vinyly roztočil DJ Ian Blond.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kromě standardního vysílání rádia, které naladíte v aplikaci Radia.cz, zde posluchačům připravují denně v časech od 18,00 do 22,00 hodin live streamy s DJ´s, které můžete sledovat na kanálu YouTube HouseGen Music a také na Facebooku HouseGen Radio.

Pandemie loni na jaře zasadila kultuře, koncertům i tanečním akcím krutou ránu. “Příchod restrikcí ale nebyl důvodem, aby rádio vzniklo. Skvělé taneční akce děláme dlouhodobě a nápad na rádio jsem měl v hlavě delší dobu,“ říká duchovní otec a zakladatel rádia, DJ Daddy Adams, a pokračuje: „Omezení kultury vznik rádia jen urychlilo. Už jsme s kolegy nechtěli pořád hrát jen doma v obýváku.“

foto: raš – DJ Daddy Adams, zakladatel HouseGen Rádia

Samotné studio je unikátní po technické i vizuální stránce. Jeho designový bílý interiér doplněný černými prvky a efektním nasvícením, skýtá jak pro hudebníky, tak i diváky oku lahodící vizuál, který nabudí dojem, jako byste se ocitli na palubě vesmírné lodi. „Troufám si říct, že se jedná v Česku o unikát,“ pochvaluje si Daddy Adams.

Ze strany hudebníků je o účinkování v rádiu velký zájem. HouseGen Radio je totiž platformou otevřenou pro každého DJ, včetně těch zahraničních. „Kolegové jsou umělci. V pořadech jim nechávám naprostou volnost. Mohou zahrát vše, co umí. Účinkování u nás není ničím svázané a všichni jsou z těchto skvělých podmínek nadšení,“ doplnil ještě Daddy Adams.

foto: raš – Studio HouseGen Rádia v budově ostravského klubu Fabric

Svou jasnou vizi má rádio také do budoucna, kdy se uvolní omezení kultury. Studio se totiž nachází v jednom z největších ostravských hudebních klubů, což skýtá skvělé podmínky k propojení spolupráce. Umělci tak budou moci zahrát svůj set třeba už odpoledne před hlavní večerní akcí, nebo poskytnout rádiu rozhovor. Stejný prostor je zde také pro after party.

HouseGen Radio v blízké budoucnosti počítá s tím, že ve studiu přivítá hvězdy mezinárodního formátu, které již v minulosti vystoupily na klubových akcích labelu HouseGen Music. Jmenujme třeba hudebníky jako David Pen, Sam Divine, nebo Lucas & Stewe.

V živém pořadu rádia vystoupí už tuto sobotu například známý DJ a stálice hudebních klubů, Roman Chmiel, se svým klasickým house setem.

foto: HouseGen Radio – Roman Chmiel