Pelhřimovské očkovací centrum má za sebou dva dny provozu. Mělo by zvládnout až pět set osob denně

PELHŘIMOV – První z pěti velkých očkovacích center funguje od včerejška v Kulturním domě v Pelhřimově. Zatím zde očkují jen lékaře, zdravotníky a seniory, ale město počítá s tím, že místo bude sloužit všem zájemcům nejen z Pelhřimovska, ale i z širší spádové oblasti.

Očkovací centrum vybudovalo město Pelhřimov v Kulturním domě Máj během pouhých tří týdnů. „Centrum disponuje vyšetřovnami lékařů, osmi očkovacími stanicemi, prostorem pro přípravu vakcín a velkou čekárnou s přijímací recepcí i odpočívárnou, kde klienti budou trávit doporučený čas po očkování,“ popsal hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Město současně připravilo systém orientačních dopravních značek, které návštěvníky směrem do centra navigují.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pelhřimovské očkovací centrum je pilotním projektem. Týmy si zde vyzkouší maximální vytížení a jejich zkušenosti budou poté využity u dalších center. „Už během prvních patnácti minut fungování jsme si potvrdili, že musíme počítat s nedočkavostí klientů, kteří na očkování chodí s velkým předstihem a v doprovodu několika rodinných příslušníků. Při očkování starších spoluobčanů je tedy nutné počítat s přechodnou kumulací lidí v přijímacím prostoru,“ konstatoval ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.

Prozatím je centrum připraveno fungovat 8 hodin pět dní v týdnu. Dalším velkým očkovacím centrem na Vysočině bude jihlavské centrum v průmyslové zóně Hruškové Dvory, kde se předpokládá zahájení 15. března 2021.