Pod třemi bruslaři se na Orlíku prolomil led. Na místo byl povolán i vrtulník

Na Orlické přehradě se propadli do vody tři bruslaři (zdroj Policie ČR)

PÍSECKO – Všechny záchranné složky zasahovaly ve středu po poledni na Orlické přehradě. Propadli se zde totiž tři bruslaři a nemohli se dostat na břeh. Na místo byl povolán také vrtulník letecké záchranné služby.

Jednalo se o dva muže ve středním věku a jednoho mladíka. „Muži vyrazili na brusle a tající led již nevydržel, postupně se všichni propadli do vody a nemohli se dostat na břeh. Rozjela se záchranná akce,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Skupiny riskujících mužů si naštěstí všimli svědci, kteří jim také aktivně pomáhali při záchraně. „Na místě zasahovali také hasiči, policisté i zdravotnická záchranná služba a vrtulník. Do nebezpečí se dostali také zasahující hasiči, kteří se z vody Orlické přehrady dostali za pomoci vrtulníku,“ doplnila policejní mluvčí. Dva z bruslařů odvezla zdravotnická záchranná služba podchlazené do nemocnice.