Řidička uvázla v Pisáreckém tunelu, zastavilo až pětadvacáté auto

Ilustrační foto

BRNO – Lhostejnost a nezájem řidičů se projevila v Pisáreckém tunelu minulý týden. Řidička Fordu zde po poruše auta uvázla a na pomoc jí přispěchalo až pětadvacáté auto v pořadí. Na místo také přijela městská policie, která se postarala o doprovod auta na odtahovém voze.

Žena projíždějící Pisáreckým tunelem náhle musela zastavit, jelikož se jí pokazilo auto. Kolem ní projelo dvacet čtyři řidičů bez povšimnutí, až ten pětadvacátý zastavil a přispěchal rozrušené řidičce na pomoc. „Z kufru auta vytáhl výstražný trojúhelník a umístil ho na pravý okraj jízdního pruhu. Další ze řidičů zavolal na linku 156 a nahlásil překážku,“ sdělila tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo dorazila hlídka, která odtlačila nepojízdné auto k pravé krajnici, použila také světelnou signalizaci na svém vozidle, přes kterou naváděla ostatní projíždějící do volného pruhu až do doby, než přijela asistenční služba. Auto poté naložila na plošinu a strážníci asistovali při převozu vozidla odtahovou službou ven z tunelu.