V krabici od lískových ořechů našli celníci ukryté rostliny marihuany

Foto: Celní úřad pro Zlínský kraj

VIZOVICE – Zlínští celníci zajistili v druhé polovině února celkem 27 vzrostlých rostlin marihuany. Objevili je při kontrole osobního auta ve Vizovicích. Případ si převzala policie.

Nelegální přepravované zboží bylo umístěno na zadních sedadlech auta v přepravním obalu uzavřeném igelitovou fólií. „Papírová krabice byla označena etiketou s uvedením označení „lískové ořechy“, která měla navenek zjevně svědčit o jejím naprosto nezávadném obsahu. Vzhledem k charakteru zboží bylo testem provedeno ověření na přítomnost psychotropních látek, které bylo následně potvrzeno. Za využití služebního psa byla dále provedena celková kontrola vnitřních prostor vozidla na další potencionální přítomnost drog, tato již s negativním výsledkem,“ popsal mluvčí zlínských celníků Dušan Janiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič popřel, že by měl s přepravovanou marihuanou co dočinění. „K vlastnictví zboží se posléze přiznal spolujezdec, který svým jednáním naplnil podezření z naplnění skutkové podstaty trestného činu, v daném případě dle ustanovení paragrafu 283 odstavec 1 trestního zákona, nedovolená výroba a jiné nakládání s psychotropními látkami a jedy, přičemž je možné za takový skutek uložit i trest nepodmíněný, s ohledem na závažnost, v délce od jednoho do pěti let, nebo test peněžitý. Zjištěné skutečnosti byly proto předány k dalšímu šetření Policii České republiky,“ uzavřel Dušan Janiš.

Foto: Celní úřad pro Zlínský kraj
Foto: Celní úřad pro Zlínský kraj