VIDEO: Vyloupil banku se zbraní v ruce. Pomůžete ho najít?

ilustrační foto

BRNO – Od minulého pátku pátrají brněnští kriminalisté po neznámém muži, který si při loupeži v brněnské bance přišel na několik desítek tisíc korun.

Krátce po čtrnácté hodině si muž vyhlédl peněžní ústav v centru Brna, kde pod pohrůžkou násilí požadoval vydání finančních prostředků. Dokonce vytáhl pistoli a natáhl závěr zbraně. Jakmile získal požadovanou hotovost, z banky bleskově zmizel. Dopadnout se jej bohužel nepodařilo ani při následné pátrací akcí. Kriminalisté ve čtvrtek zveřejnili video, na kterém je přepadení zachyceno. „Jestliže osobu na kamerovém záznamu poznáváte, ihned volejte na tísňovou linku 158. Vzhledem k tomu, že hledaný je ozbrojený, apelujeme na veřejnost, aby se ho v žádném případě nesnažila zadržet,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Česky hovořící lupič je 180 cm vysoký, štíhlé postavy, ve věku mezi 20 až 30 lety. Oblečený byl do černé bundy do pasu (typ bomber) s kapucí a na hlavě měl černou pletenou čepici. Pod bundou měl maskáčové triko a na nohou měl kotníčkové boty. Na obličeji měl nasazenou černou roušku s nápisem Já ♥ svoji ženu.