Vyškovští policisté načapali hlouček dětí kouřících marihuanu

Zdroj: Policie

VYŠKOVSKO – Hlouček dětí, který se snažil prchnout, zaregistrovali vyškovští policisté o uplynulém víkendu. Jedno z dětí u sebe mělo několik gramů této halucinogenní látky. Jihomoravští muži zákona i z těchto důvodů již několik let realizují projekt Nedej pokušení šanci.

Jakmile děti spatřily policisty, snažily se dát na útěk. Důvod byl prostý, všichni se oddávali kouření marihuany. Jeden z aktérů měl u sebe několik gramů sušeného konopí. Původ zajištěných drog budou nyní zkoumat kriminalisté, kteří si případ pro podezření ze spáchání provinění nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami převzali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jihomoravští policisté také zavedli projekt Nedej pokušení šanci, ve kterém učí problematiku drog žáky a studenty prvních ročníků středních škol. Vystupují zde odborníci, kteří ukáží dětem svůj úhel pohledu. „Letos se tento program uskuteční pouze formou on-line besed,“ dodává poručík Petr Vala. Rodiče by si také měli všímat, jestli se u jejich dětí neobjevují příznaky požívání marihuany. Mezi ně patří zarudlé oči, únava, nedostatečná péče o zevnějšek, kolísání nálad či zhoršené soustředění a postřeh. Přidat se můžou i psychické problémy.