Ženy podváděly se šeky, policie je dopadla

Ilustrační foto: K. Bílková.

OPAVA / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Přibližně polovině minulého roku se na opavskou policii obrátil muž, kterému byly z firmy ukradeny částečně předvyplněné šeky. Jak situace dopadla?

Majitel firmy z ciziny měl jisté podezření, kdo by za podvodem s předvyplněnými šeky mohl stát, a tak doufal, že se s možným pachatelem domluví na smírném řešení. To se ale nestalo a tak do konfliktu musela zasáhnout policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Oznámením se začali zabývat opavští kriminalisté, kteří po zjištění všech skutečností případ předali vzhledem k věcné příslušnosti krajským kolegům. Ke konci roku obvinil vrchní komisař odboru hospodářské kriminality trojici žen ve věku od 28 do 47 let a to ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu podvodu ve formě spolupachatelství,“ dodává Pavla Jiroušková z ostravské policie.

Ženy měly od února do listopadu roku 2019 z firmy vyvést na 20 výplatních šeků, jenž byly již částečně předvyplněné. Chyběly jen výplatní částky a údaje příjemce. Šeky ženy vyplnily a vyzvedly v jednom z opavských peněžních ústavů, celková škoda dosahovala 58 tisíc korun. Policistům se ženy po dopadení k trestné činnosti přiznaly, nyní jim hrozí až osm let vězení.