Chtěl koupit přes internet bagr, podvodník ho, ale připravil o 110 tisíc korun

ilustrační fotografie

HRADECKO – Od této středy řeší policisté případ dalšího podvodu přes internet. Nahlásil ho muž, který nemá požadovanou stavební techniku a ani peníze. Pachateli činu hrozí pobyt za mřížemi až na osm let, protože se švindlu dopustil v době nouzového stavu.

Muž si vyhlédl bagr na jednom internetovém portálu a s prodejcem se v naprosté pohodě po několika komunikacích domluvil na zakoupení. Poslal peníze na účet údajnému inzerentovi a domluvil si přesné místo, datum a čas doručení techniky. Prodejce ještě potvrdil, že obdržel domluvenou sumu 110 tisíc korun a pak už se po něm doslova slehla zem.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Apelujeme na všechny nakupující přes internet: Důkladně si před nákupem prověřte prodejce. Při jakékoliv pochybnosti v žádném případě neposílejte peníze za zboží předem. Využívejte dobírku,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.