Čtenáři vzali prostějovskou knihovnu útokem

PROSTĚJOV – Neuvěřitelné množství čtenářů využilo ve středu otevření výdejových okének prostějovské knihovny. Knihovna svá okénka otevřela v souladu s novým nouzovým stavem, který v republice platí od pondělí. Čtenáři si tak můžou vyzvednout předem objednané knihy.

Městská knihovna otevřela ve středu 17. února svá výdejová okénka. A hned první den zaznamenala veliký zájem ze strany čtenářů.  „Pro knihy si přišlo více než 400 milovníků literatury, kteří si zapůjčili celkem 1800 knih,“ potvrdil ředitel knihovny Aleš Procházka. Četbu si zájemci vyzvedli u výdejového okénka nejen v budově na Skálově náměstí, ale také na dětském oddělení na Vápenici a u okének v pobočkách knihovny. „Jsem velmi ráda, že alespoň jedna z městských příspěvkových organizací, která se do jisté míry zabývá i kulturou, mohla otevřít, byť v omezené formě. Je dobře, že takto mohou lidé čerpat v této nelehké době příjemnou inspiraci a zážitky. A musím říct, že zájem ze strany čtenářů mě osobně moc potěšil,“ dodala náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .