Dva roky padělali recepty a vyráběli heroin, pět feťáků skončilo ve vazbě

Zatýkání podezřelých probíhalo v Praze a okolí. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Rozkrýt organizovanou skupinu, jejíž členové díky falešným receptům vyráběli heroin, se podařilo kriminalistům na Vysočině. Pět zadržených osob je ve vazbě, jeden muž je stíhán na svobodě. Za svou trestnou činnost mohou pachatelé čekat až desetiletý trest za mřížemi.

Tři muži ve věku 45 až 48 let a tři ženy ve věku 35 až 46 let začali s paděláním receptů již na začátku roku 2019 a pokračovali až do letošního února. „K získání léků nejprve padělali lékařský předpis a na základě takto vytvořeného lékařského receptu si léky vyzvedli v některé z lékáren na území celé České republiky. Z těchto léků pak jeden z pachatelů vyráběl heroin,“ uvedl vedoucí odboru obecné kriminality Pavel Kubiš. Šlo o nejméně dvacet osm receptů, na něž vyzvedávali léky Vendal Retard a Durogesic. Heroin pak využívali nejen pro sebe, ale také ho prodávali.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kriminalisté pracovali na případu téměř rok a konečně minulý týden proběhlo v Praze a okolí zadržení všech podezřelých. Zúčastnila se ho kromě policistů z Vysočiny i pražská zásahová jednotka a také policisté ze speciální jednotky Dukovany. Sehraná partička pachatelů skončila hned po zadržení v policejních celách.

„Všichni obvinění mají bohatou trestní minulost. Navíc se jedná o osoby, které byly silně závislé na užívání drog,“ doplnil Pavel Kubiš. Na konečný verdikt soudu si nyní pět pachatelů počká ve vazební věznici.