Hejtman Martin Kuba informuje o postupu očkování v Jihočeském kraji

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Očkování v Jihočeském kraji je v plném proudu. Jihočeská vakcinační velkokapacitní centra jsou všechna připravena na nápor a hejtman Martin Kuba přichází s hlášením, jaká je aktuální situace.

Podle jeho slov bohužel dodávky pořád nejsou takové, jaké bychom v kraji potřebovali. „To, co bychom uměli vyočkovat za den, tak to máme zatím jako dodávku na celý týden. Už se to ale trochu zlepšuje a příští měsíce už budou opravdu lepší. Tím, že máme už připravená naše OČKA, tak budeme schopni očkovat velmi rychle,“ říká Kuba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V tomto týdnu mohlo být vypsáno 4 966 termínů pro seniory 80+ a zdravotnické pracovníky, kteří jsou registrování v systému. „Protože tento týden jsme už nepotřebovali tolik druhých dávek na přeočkování, tak můžeme očkovat i praktické lékaře a ambulantní specialisty, kterým jsme to zvlášť v okrese České Budějovice dlužili,“ uvádí hejtman.

V příštím týdnu budou zdravotníci schopni naočkovat první dávkou dalších 5 280 seniorů nad 80 let. Termíny budou opět vypsány ve všech okresech a každý dostane SMS zprávu. „Pokud vakcíny dorazí, tak tím bychom měli mít do konce února naočkované všechny jihočeské seniory nad 80 let a všechny zdravotníky v nemocnicích i v ordinacích lékařů, tak jak jsme slíbili,“ sdělil Kuba.

Vedení kraje také jedná s vládou o tom, že potřebuje už otevřít registraci pro seniory mladší 80 let. Tedy pro skupinu 70+. „Těch máme na jihu Čech asi šedesát jedna tisíc. Bude jim třeba umožnit registraci do systému, abychom měli co nejdříve přehled kolik z nich má o očkování zájem a mohli je začít postupně zvát na očkování. Za jak dlouho to stihneme, bude záležet na dodávkách vakcín.  Kapacitu OČEK máme dnes nastavenou na cca 6 tis denně, takže si každý umí dopočítat, jak dlouho by nám to trvalo. To by bylo za pár dní,“ vysvětlil hejtman Jihočeského kraje.

V souvislosti s otevřením škol dává kraj dohromady systém pro očkování jihočeských pedagogů. „Dáváme dohromady seznamy, jednáme s týmem, který spravuje centrální registrační systém, abychom vše připravili a budu vás o tom informovat,“ dodává závěrem hejtman Martin Kuba.