Letečtí záchranáři z Ostravy absolvovali speciální výcvik

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V tomto týdnu vyvrcholil výcvik ostravských leteckých záchranářů, který probíhal se záložní helikoptérou a instruktory firmy ATE, která je od letošního roku provozovatelem ostravské letecké záchranné služby.

Výcviku se v těchto dnech zúčastnilo nejen třiadvacet členů týmu leteckých záchranářů, mezi něž patří lékaři a zdravotničtí záchranáři, ale také členové Horské služby. Právě oni obvykle při komplikovaných zásazích v horském terénu s leteckými záchranáři úzce spolupracují.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Trénovanými činnostmi bylo vyzvednutí pacienta v nepřístupném terénu za použití různých transportních prostředků, například sítě, vakuové matrace a záchranného trojúhelníku spolu s palubním jeřábem,“ popisuje výcvik mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl.

Tato cvičení záchranářů se konají pravidelně, protože při reálných zásazích, v nichž se ohrožení pacienti ocitají několikrát ročně v obtížném terénu, musí práce posádky proběhnout precizně a bez jediné chyby.

„Techniku evakuace pacienta z nepřístupného terénu prostřednictvím transportního prostředku jsme použili letos již dvakrát,“ zdůrazňuje Humpl a ještě dodává, že členové leteckého týmu v těchto dnech rovněž prošli opakovacím výcvikem pro noční lety, při nichž jsou využívány specifické postupy práce, včetně speciálních brýlí pro noční vidění.

Foto: ZZS MSK