Omezení na trati mezi Prahou a Berounem skončí dřív než se čekalo!

Foto: Správa železnic

BEROUN – Omezení na železniční trati mezi Prahou a Berounem způsobené dopravní nehodou by se mohlo z původních šesti zkrátit na tři týdny. Poškozený kotevní stožár v Černošicích už dělníci odmontovali a betonuje se nový. Cílem je obnovit provoz za 21 dnů, uvedla Správa železnic.

Za současné dopravní komplikace může nehoda, která se stala 28. ledna, kdy vozidlo vjelo na trať a poškodilo stožár včetně betonového základu. Vlaky v úseku Praha-Radotín a Dobřichovice proto jezdí jen po jedné koleji, rychlost je snížena na 50 kilometrů v hodině.

Správa železnic nejprve uvedla, že oprava není vzhledem k mrazům možná, a dobu omezení odhadla na pět až šest týdnů. Nyní oznámila, že chce omezení na vytížené trati maximálně zkrátit. Betonáž nového sloupu se uskuteční díky speciálnímu betonovacímu vlaku. Pevnostní zkouška vytvrdnutí betonu je plánována na 1. března.

Nároky na upevnění kotevního stožáru se liší od běžných stožárů trakčního vedení. Je extrémně namáhaný, protože napíná celý kotevní úsek. Bude-li zkouška betonu úspěšná, začne vystrojení a zprovoznění trakčního vedení.

Opatření platná od 15. 02. 2021

Z důvodu snížené průjezdnosti železniční trati budou do doby ukončení prací zrušeny spoje linky S7 provozovány v úseku Praha hl. n. – Řevnice a zpět. Provoz linky S7 bude zajišťován ve dvou samostatných částech.

  • První část je provozována v úseku Praha hl. n. – Beroun v intervalu 60 minut. Odjezdy z Prahy vždy v čase xx:21 hodin (např.: 12:21 hodin, 13:21 hodin atd.) a s pravidelným odjezdem ze stanice Beroun v čase xx:49 hodin (např.: 12:49 hodin, 13:49 hodin atd.).
  • Druhá část linky S7 bude v provozu beze změn v úseku Praha hl. n. – Český Brod.

Z důvodu eliminace zpoždění z berounské části linky S7 bude nutné v případě průjezdu Prahou ve stanici Praha hl. n. přestoupit do jiné soupravy. Všechna tato opatření jsou zatím operativního rázu, situaci slibuje Správa železnic ve spolupráci s dopravcem a provozovatelem infrastruktury intenzivně řešit.