Počet covidových pacientů v krajských nemocnicích stále roste

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – Situace kolem zákeřného koronaviru se v našem kraji nadále zhoršuje. Počet pacientů, kteří se léčí z onemocnění covid-19 v nemocnicích Plzeňského kraje, dále vzrostl.

Dnes dopoledne jich bylo v nemocnicích akutní péče hospitalizováno 176, z nichž 21 bylo na lůžkách intenzivní péče. Vzrostl i počet nemocných zdravotníků na 48. Přestože se počty nemocných blíží hraničním lůžkovým kapacitám, nebylo zatím nutné převážet běžné covidové pacienty mimo Plzeňský kraj. Nemocnice Plzeňského kraje provedly v uplynulých sedmi dnech rekordních 5024 testů na covid.

Ve víc než dvou třetinách se jednalo o antigenní testy. “Za prvé neustále přidáváme nové termíny a za druhé se nám daří minimalizovat takzvané prázdné rezervace, kdy dříve objednaní zájemci k testu nakonec nepřijedou. Oparativně je nahrazujeme novými zájemci. Mimo to provozuje ode dneška Domažlická nemocnice ve spolupráci s armádou mobilní odběrový tým, který bude testovat obyvatele měst a obcí a zaměstnance firem z Tachovska a Domažlicka,” říká mluvčí nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.
V tomto týdnu se opět navýšilo očkování seniorů nad 80 let první dávkou vakcín. Celkem už krajské nemocnice naočkovaly 4515 lidí, z nichž necelá polovina obdržela i druhou dávku.