Policisté dopadli dealera pervitinu. V rodinném domku měl varnu

Ilustrační foto

JIHLAVA – Dealera, který prodával na Jihlavsku pervitin, zadrželi tento týden policisté. Mladý muž, který sám drogy bral a byl již v minulosti za jejich prodej několikrát odsouzen, teď může skončit až na deset let ve vězení.

Přibližně od loňského podzimu prodával dvaatřicetiletý muž v Jihlavě i okolí pervitin, zájemce měl ale i na Třešťsku, Polensku a Havlíčkobrodsku. Kriminalisté u něj v rodinném domě na Blanensku provedli domovní prohlídku a poté muž putoval rovnou do policejní cely. „Zajistili krystalickou látku a dále předměty i chemikálie určené k výrobě drog, které budou podrobeny expertíze na odborném policejním pracovišti,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mladý dealer měl problémy se zákonem dlouhodobě. Poslední trest si odpykal na začátku loňského roku, a také za drogy. Znovu byl pak odsouzen na konci roku, i když tentokrát za jinou trestnou činnost.

Nyní byl obviněn z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na základě rozhodnutí soudu vzat do vazby. Případ kriminalisté dále vyšetřují.