Řidiči, tady na vás letos ve Zlínském kraji čekají uzavírky

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Silnice ve Zlínském kraji se v letošním roce dočkají řady oprav. Z toho důvodu budou muset řidiči počítat s četnými komplikacemi na cestách. Dobrou zprávou však je, že práce na silnicích I. třídy se většinou zvládnou jen za částečných uzavírek.

Na silnicích II. a III. třídy se řidiči musí připravit na více omezení než v loňském roce. „Díky předpokládanému čerpání prostředků z evropských fondů, které vloni nebylo, budeme moci zahájit více silničních staveb. To je spojeno s větším množstvím částečných nebo i úplných uzavírek,“ vysvětlil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přesné termíny uzavírek nejsou zatím jasné. „Rozhoduje o nich s konečnou platností na návrh zhotovitelů staveb a po projednání s účastníky řízení příslušný silniční správní úřad. Až poté je průběžně zveřejňujeme se všemi podrobnostmi včetně případného zákresu objízdné trasy na našich internetových stránkách,“ doplnil provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

Podle ředitele zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic Karla Chudárka se téměř všechny opravy na silnicích I. třídy zvládnou provést za částečných uzavírek. Úplná uzavírka se plánuje v období od července do listopadu na silnici I/55 v Otrokovicích v blízkosti čerpací stanice OMV. Objízdná trasa povede obousměrně levým pásem nového úseku dálnice D55. Úplnou uzavírku provozu si vyžádá též rekonstrukce dálničního přivaděče Otrokovice-sever (propojení D55 a I/55).

Komplikace by neměly způsobit ani opravy na železničních přejezdech. Podle informací olomouckého ředitele Správy železnic Ladislava Kašpara půjde ve většině případů jen o kratší několikadenní uzavírky.

Zdroj: ŘSZK
Zdroj: ŘSD